neděle 23. března 2014

Tvůj čas. Tvůj Život. Prchavý moment nečekané krásy.

Energie blížící se jarní rovnodennosti mě vzala a vymačkala jako citrón, v té trýznivosti bylo cosi blaženého a v té blaženosti je cosi trýznivého. Však jistě i citrón, jehož šťáva oblaží naše rty v horkém dni, je jen kousek celku, co si přál zažít zkušenost totálního vyšťavení, jak jinak by zcela a plně pochopil, co je v něm?

A tak se stalo, že jsem po 28 letech pohlédla do tváře svému největšímu strachu, a tedy své největší motivaci. Strach, že nevyužiji potenciál svého života a s tím souvisí strach, že neprobudím v sobě schopnost odhalit se v celé své podstatě (napsala bych nahotě, ale všimla jsem si, že Google pak hází mé stránky v "nečekaných" souvislostech), a to včetně své silné emotivní stránky (od dětství se opakující sny o ujíždějících vlacích, ztraceném oblečení a mohutném proudu vody). Tohle sebe-odhalení bylo nutným krokem k nové schopnosti žít život podle nejvyššího potenciálu hodnot mé duše. Tomu jsem v posledních třech letech podřídila vše, riskovala, že mě zavřou do blázince, odmítnou, zraní, opustí, riskovala jsem střechu nad hlavou, své živobytí i své přátele, čelila jsem obrovskému studu, byla jsem tím citrónem - a na tu pomyslnou horu jsem vylezla. No... vidím na obzoru další, ale aspoň už vím, co mám v batohu - a vše zbytečné už jsem po cestě vyházela a našla jsem nové, co se hodí lépe.

Já jsem ten strach nechtěla vidět, myslela jsem si, že to znamená, že přiznám, že opravdu nežiji naplno, chodila jsem kolem horké kaše a soustředila se na každý okamžik, který se jevil alespoň trochu výjimečný, což bylo smutně směšné, protože to rozdělilo můj život na "žiji" a "čekám". Jistě, někteří za celý svůj život jen čekají, ale já si potřebovala procítit, že můj život je pohádka, která neustále roste, jistě - občas má svá hluchá místa a jindy je až nepříjemně napínavá, ale pořád je to žánr pohádky.

Přátelé, já si to své "čekám" poskládala tak, že jsem ho o-boha-tila, po-svět-ila na "žiji"... Tak jestli máte pocit, že čekáte, udělejte z toho život. I na autobusové zastávce se dá tančit!

Ten strach se stal mým velkým učitelem a průvodcem. On se jen snažil, abych plně do morku kostí prožíla vědomí, že ačkoliv čas v galakticko-energetickém pojetí neexistuje, tady na Zemi je nám čas života vyměřen a mnohdy žijeme v iluzi, že máme na vše dostatek času - že ještě budeme mít spoustu času říct všem, kteří jsou v našem srdci, že je milujeme. Že navštívíme místa, kde vám vibruje země pod nohami a bůh dlí nad hlavou v nádheře nebeské klenby. Že vytvoříme harmonii ve svých vztazích a zahodíme za hlavu všechny sváry a soudy - jednoho dne. Že... a najednou. Smrt. Kdybychom ji brali jako přirozenou součást života, nikdy bychom před naší pomíjivostí nezavírali oči. A přitom právě ta pomíjivost tomu všemu dodává ten tichý úžas.

A to mne naučil můj strach, tak jak bych jej mohla nemilovat? Když mne naučil moudře vybírat, čím naplním své dny, naučil mne vážit si všednosti (až jakési roztomilosti) každodenní zkušenosti, sílu poznání skrze nové aktivity a učení, moudrost bolesti a extázi radosti. Naučil mne bez milosti a bez zaváhání odseknout z mého života cokoliv, co není se mnou v souladu, a vítat vše, co se mnou v souladu je, jakkoliv je to bolestivé (aby to bylo změněno) a jakkoliv je to božské (aby to bylo projeveno). Mé srdce křičí radostí - to jsem já a já jsem Život.

A tak se ptám, jak se někdo může divit, že nechci strávit život vyděláváním peněz, které nepotřebuju, setkáváním se s lidmi, kteří mne neinspirují? Že nehodlám "prodávat" svůj drahocenný čas (= prodávat život, neboť každá minuta je část mé životní energie, kterou jsem dostala do vínku v tomto zrození). 

Já se nebála smrti, bála jsem se toho, že umřu nenaplněná, a to je pozitivní strach, vložila jsem ho do svého narození ještě jako duše/energie bez těla, jako psýché, jako idea, která se stala potenciálem a skrze zrození nakonec skutečností (a bože, já jsem neuvěřitelně úžasná skutečnost!) - ten strach jsem si s sebou vzala do života, abych si v případě probuzení sebe-vědomí již nedovolila ztrácet "čas" naplňováním společenských konvencí a očekávání... A jsem v tom nekompromisní.

Ale je to vskutku tak nepochopitelné, že chci žít naplno? Nebo je nepochopitelné, že to ještě nedělají všichni?

Strach už nepotřebuju, protože se z dobrého sluhy stal špatný pán, co mě omylem paralyzoval. Nechám si už "jen" tu motivaci - žít plno-hodnotně.

Musela jsem se ve svém životě zklidnit, přijmout stereotyp, aby tenhle strach vyplul na povrch. Dokud jsem se bezmyšlenkovitě hnala za dobrodružstvím, jen jsem vlastně utíkala před tím strachem, který mne ve fázích klidu neuvěřitelně stresoval ("neuniká ti náhodou něco?").

Život mi ve své útlumové fázi připadal nevýrazný, a tak jsem se snažila tuhle z pohledu mého ega šeď čímsi naplnit, např. traumatizujícími zážitky nebo když už nic nebylo po ruce, tak alespoň intenzivním emočním prožíváním čehokoliv, v zimním období, kdy nehybnost dosahovala vrcholu - jídlem.

Prázdnota, co touží být naplněna. Jenže my jí občas naplňujeme odpadky, protože si nevěříme, že dokážeme víc. Jaká blbost, že?

Poznala jsem tak hluboké prožívání, tak intenzivní zážitky a tak velkolepá setkání s vlastní duší a s esencí tohoto vesmíru, že nalézt podobu života, která by mě uspokojovala, je velmi obtížné. Ale nikdy jsem neřekla, že nemožné, jen to vyžaduje jisté úsilí - překonám se, ne proto, že musím, ale protože chci. Moje ego se bojí ukončenosti - kdybych totiž našla harmonii, co bych hledala pak?

Ego nevidí dál než za cíl své touhy, nechápe, že harmonie je stav, který se dá neustále rozšiřovat. Ale já mu to vysvětlím :) Svým životem mu to vysvětlím.

Jako bychom celý život žili ve městě a jednoho dne jsme zjistili, že to město je součástí neuvěřitelné krajiny. Jsou tací, kteří ze strachu tu krajinu ignorují a budou nás přesvědčovat, že hlavním smyslem života je naučit se přijímat to, co máme ... a jsou ti, kteří touží po všech těch výhledech, které krajina nabízí, po všech dobrodružstvích, která skrývá - a ti řeknou "děkuji městu za zkušenost, ale proč bych setrvával, když už tu znám každý kout, naučil jsem se pokoře, každodennosti, řádu a teď jsem zvědavý, jak obstojím v nových podmínkách" a ti v západu slunce ukážou záda těm, kteří ještě stále mají pocit, že potřebují zkoumat dávno odžité.

Zkoumat "město" je fajn, když ho neznáte. Zažívat město, když ho znáte, je fajn, také vás to mnohé naučí. Ale opomíjet volání, když fouká severní vítr a dálky zpívají? To je pro mě (ano pro mě, ne pro nikoho jiného) hřích. A to mi dává sílu postavit se čelem jakémukoliv strachu z neznámého. No, ano, klepou se mi kolena - po bitvě je každý král, ale i mně se třesou kolena - když spím sama ve stanu někde v severním Španělsku, když brečím bolestí při pohledu na své vnitřní démony, když se procházím po marocké poušti a cítím pláč všech hříšníků, když miluju tak, jako jsem celá léta neměla odvahu, když publikuju na web svá nejhlubší tajemství - ano, vypadá to jednoduše - ale i mně se třesou kolena.

Nikdo mi nedá jistotu, že to volání "džungle" není jen fatamorgána, abych pochopila, že mé štěstí mi celý život leželo u nohou. A ona asi je. Ale - zjistila bych to, pokud bych se nevydala do džungle?

Tak budu na konci cesty znát džungli i město a budu si jistá, že jsem udělala všechno proto, abych našla to, co mě udělá šťastnou. Kdybych zůstala jen ve městě, zžíraly by mě pochybnosti. Prý na smrtelné posteli nejvíce litujeme věcí, které jsme neudělali... a přitom stačí překonat strach ze selhání.

Domnívala jsem se, že "město" mě už nebaví, že jsem akorát ještě nesebrala odvahu vyskočit na koně a vydat se vstříc nepoznanému, a přitom jsem si zatím podvědomě balila věci a dělala malé přípravné výlety, dokončovala nějaké věci, abych vždycky měla místo, kam se vracet, i když jsem věděla, že se člověk nikdy nevrací do stejného místa, odkud vyšel, ... pokud se vůbec někdy někam vrátí, nejspíš ne, většinou jakmile vyrazíme, už se neohlédneme. Ó, má duše převeliká, je to tak, já stvořila svůj domov ve svém srdci. 

Myslela jsem si, že jsem srab, tehdy (a přitom vlastně nedávno), dokonce jsem si vědomě uvědomovala své mylné přesvědčení, že na to nemám a že si to nezasloužím - ten život, o kterém sním (ta symbolická neznámá džungle). Ten krok kupředu. A ano - tušila jsem, že i tohle překonám. Krajina se mi neustále připomínala, v drobných záblescích, pocitech, záchvěvech srdce...

Hledala jsem ty okamžiky, kdy člověk cítí důvěru a napojí se na zdroj životní radosti, která nemá žádné konkrétní směřování, nevztahuje se k žádnému subjektu, i když často je ten pocit něčím vnějším spuštěn, např. když zahlédnete v lednu rozkvetlé sněženky - tam se skrývá onen "bůh", v tom prchavém momentu nečekané krásy. A tak se můj život stal hledáním, NE! - nalézáním těchto vnějších spouštěčů, přičemž jsem si naprosto vědoma, že jde o něco "za tím", že jde o tiché Wau, život je krásný...

A to je bílá čára, to je ten okamžik, kdy tady je stejně krásné jako tam, ... a když o(d)pouštím tady, cítím tu energii dokončení, cítím, že vůbec nic opouštět nemusím, že stále jen Jsem, cítím nostalgickou radost a vděčnost a vím, jedno-duše naprosto z hloubi duše vím, že takto je to správné...

A tak zpívej, múzo, zpívej... ať všichni vnímají tu krásu! Zpívej, zpívej, múzo, ať se slyší celý svět...

Miluji Tě, mohu, protože Láska proudící skrze otevřené srdce je nekonečná. A já jsem jen tím, kým by mohl být každý, jsem tím v tajuplných chvílkách, abych i já si vzpomněla na Lásku. A ty slzy? To jen Láska se mě dotkla, to jsem si jen vzpomněla, že si zasloužím všechno, po čem má duše touží, to jen mé unavené nohy byly omyty a z mých beder Láska sňala břemeno osamocení, které nikdy neexistovalo.

To jen jsem ti chtěla říct. Tvá duše-v-ní... 



Autor článku: Jana Anamel Mráčková 

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě včetně aktivního odkazu na http://poselstviohne.blogspot.cz.


Děkuji za příspěvky

  • Fio banka, platby z ČR: 2100410460/2010
  • Fio banka, platby ze SLOVENSKA: 2100410460/8330 

sobota 22. března 2014

Změna,únik? Smíření, pohodlnost? Život přeci...


Je schopnost opustit nevyhovující vztah, práci, bydliště nebo celou podobu života projevem slabosti, nebo projevem síly? 


Cítit se vždycky budeme jen podle toho, jak je/není čin v souladu s našimi vnitřními hodnotami a přesvědčeními. Nikdo vnější nám nemůže říct, kdy se máme cítit jako vítězové a kdy jako ti, kteří něco vzdávají.

Častokrát slýchávám otázky, kde je hranice mezi uzavřením určité zkušenosti prostřednictvím vědomé změny a útěkem před vlastním stínem. Ale vskutku na odpovědi záleží? ... v závěru jednoho hudebního klipu říká taxikář (Miroslav Donutil) - to se vždycky pozná, jestli jedete na dovolenou, nebo před něčím utíkáte. A já myslím, že záleží na vnitřní motivaci změny - zda měníte věci, protože už dál nemůžete - nebo zda měníte věci, protože se tak milujete, že víte, že vám změna prospěje. V prvním případě máme odpor vůči nějakému druhu zkušenosti, v tom druhém je přijetí a smíření, a tedy i potřeba udělat krok dál. Jenže někdy může být čekání na onu sebelásku nekončící, někdy prostě uděláte krok a ona ta úcta k sobě sama přijde ruku v ruce se zlepšením situace.

Bez ohledu na to, jaké já sama mám sklony k únikům, je ve mně nově jakési vnitřní zodpovědné (sebe)vědomí, že některé věci nelze přeskočit, a tak - i když se občas trucovitě obrátím ke všemu zády, čímž se obracím zády sama k sobě, nakonec se obvykle dobro-volně nechám v tom všem pořádně vymáchat, emočně obrousit, prožít, propustit (vypustit), abych prostě udělala změnu, až když jsem opravdu smířená s vlastním životem. Ono totiž narážet hlavou do zdi moc nemá smysl, vynucená změna je rozumová, a tak je ve skutečnosti jen povrchní (i když i to je dobrý začátek, ale někdy se špatným koncem). Ta přirozená změna je o tom, že něco pro mě ztratí smysl, a tudíž už to nemusí být v mém životě (viz můj lednový článek S-mysl života, sebe-vědomí, svoboda volby aneb Kde jsou proboha moje hodnoty?).

Samozřejmě ideální stav je, že neunikáte před sebou sami, jste smířeni s aktuálním stavem (nemáte vůči němu odpor) a v důsledku nově rozpoznané sebelásky toužíte po změně, která bude více sladěna s tím, kým jste (i když jste to doposud skrývali, dokonce sami před sebou), ale kdo z nás žije podle ideálních univerzálních pravidel, že? 

Ono vše nevyřešené se k nám stejně znovu vrátí k přijetí a může to přijít jedině tehdy, až na to budeme připraveni. Takže utíkejte, klidně vezměte nohy na ramena a utíkejte před tím, co jste ve svém životě sami vytvořili, není na tom nic špatného, je to život, ono si Vás to najde ve správný čas. Život není nutno příliš komplikovat, my často zbytečně pociťujeme vinu za věci, které necháváme za sebou, za rozhodnutí, která jsme udělali, i ta, která jsme neučinili, vinu za obzory, kterých se toužíme dotknout, vinu za to, že ve svém životě něco prostě už nechceme...

Takže bez servítek - prásknout do bot, utéct od manžela a dětí? No, proč ne? Rozumově zodpovědným se nyní vaří krev v těle nad schválením takové nezodpovědnosti, co onen vztek a pobouření ukazuje o těch, kteří jej pociťují, je už na zvážení každým zasaženým jednotlivcem. Ovšemže jinak bude odcházet soucitný člověk, který už mnohé zažil, chápe, kdy je čas opustit scénu a přijal zodpovědnost za vše, co utváří, a jinak ten, který se odpojil od vlastních emocí v důsledku strachu a viny. Budou to dva odlišné příběhy. Pokud si v sobě neponesete ani drobeček viny, která by vás později dohnala, tak se nakonec (jo, třeba i po letech) vše poskládá v dobro všech zúčastněných. Nebude to bez dramatu, staré vzorce potřebují narušit. Ale dokáže vůbec matka opustit své dítě bez viny? V této společnosti myslím, že ne. Nemluvím tady o psychopatických jedincích, kteří spálí své novorozené dítě v krbu, jak oznamoval dnes jeden nadpis na Seznamu "žhavých" novinek - no, prosim, já si z toho ještě dělám i vtipy, posuzovači, nechť se cítí pohoršeni, já nesoudím, neumím si nasadit cizí boty. Každý v sobě máme psychopata, který je za určitých podmínek "vypuštěn"... nejvíce jedovaté energie na tomto světě vytváří soudící "to já bych nikdy". Pýcha předchází pád. Ty, kdož jsi bez viny, hoď kamenem. Já tuhle zabila rybičku. Padajícím víkem jsem jí rozsekla na dvě půlky. Nemohlo by se to stát, ani omylem, kdybych v sobě neměla potenciálního vraždícího psychopata. Samozřejmě, že jsem brečela, ale rybičku moje lítost nesešila. Činy mají své následky. A já první tři minuty hledala viníka jinde (výrobce akvárka? ten, kdo tam to víko takhle blbě dal? Bůh, který chtěl, abych to akvárko v práci vyčistila?), tři minuty mi trvalo, než jsem přijala, že já jsem pří-čin-ou mých vlastních činů. 

Ale zpátky k matkám, které opouštějí své děti bez viny - nejsme tak nastaveni, možná jednou někde někdy v budoucnosti to nebude nic zvláštního, protože koncept uzavřené rodiny bude dávno přežitý a dítě bude tak nějak všech, v té verzi budoucnosti, kde už nebudeme některé životní události a situace vnímat jako zraňující, ale jako přirozenou součást života a pohybu. Já si to umím představit, mám na budoucí koncepce společnosti vymezenou velkou (no, možná až zbytečně velkou) mozkovou kapacitu, ale chápu, že někteří takovou vizi zavrhnou. Otázkou je proč? Které hlasy jsou ty kritické?

Nakonec mnoho z nás, kteří hledají výmluvy typu "nemohu ho/ji/to opustit" (myšleno dospívající či už dospělé dítě, manžela, šéfa, spolupracovníka, zahradu, ...), si uvědomí, že v určitém okamžiku se naše zodpovědnost k druhým promění v naši osobní výmluvu, proč se nevyvíjet. Vysvětlete svému egu, že nikdo není nenahraditelný. Myslíte si, že vaše dítě touží vám stát ve štěstí, a žít tak v emočně otrávené atmosféře? Vaše milující dítě bude první, které bude tleskat, když vykročíte na cestu nového sebepoznání - pokud sami dokážete čelit své vině, pak vám ani na vteřinku nezazrcadlí vaše vlastní pochybnosti.

A nakonec přes všechny naše dětinské protesty budeme stejně vždy dotlačeni ke změně. Nebo umřeme. Pohyb, život. Ustrnutí, smrt - to je taky možnost - když nejsme ochotni svá nezdravá přesvědčení a lpění opustit, už jsem to ve svém životě viděla, je to smutné, ale je to lidská vůle stejně jako jiná - umět promrhat život je pro duši stejně důležitá zkušenost jako vymačkat z něj každou kapku poznání. 

Život je jako vlna, která nám v počátku dá mírný proud směrem ke změně, nechceme-li, smete nás, protože vlna života nelze zastavit. Někdy je potřeba změny až tak legračně zjevná, že to vidí všichni kolem, jen my ne. Takže nakonec je úplně jedno, jak se pohybujete svým vlastním životem, zda surfujete s ladností vy na vlně, nebo spíš vlna na vás. Ale jakmile se začnete mít rádi, nebudete se chtít neustále odírat o dno, když vás smete další vlna. Co se úniků týče, který blázen by se schoval před vlnou pod hladinu? :) Únik je jen domnělý. Odře vás a stejně posune. Víte, co tím chci říct - že před vyšší vůlí se neschováme. A proč? Protože vychází z naší božské vůle. Je to jedno a to samé - od určitého okamžiku sebe-vědomí. Je to naše niterné volání, sami na sebe sešleme tolik vln, kolik je potřeba, abychom dosáhli toho, po čem naše srdce v hloubi duše touží. Jsem s vlnami ve svém životě smířena. Díky! Když vás život potopí, je v onom toužebném nádechu nad hladinou mnoho pokory... 

Když je touha po změně jen pošetilý rozmar vycházející z naší vlastní iluze o nás, překážky nás zastaví nebo po zdánlivém ú-spěchu vrátí zpět. Když je to vůle, tak nás překážky nezastaví, naopak posílí - tím roste náš vnitřní pocit svobody ve smyslu "mám svůj život ve svých rukách, konám děj se co děj - to jen překonávám omezení své vlastní mysli, že něco nedokážu, nebo si něco nezasloužím" - a pak se celý vesmír spojí, aby člověku vydláždil cestu směrem, pro který se rozhodl... Proto buďme bdělý v tom, pro co se rozhodujeme a co si vědomě i nevědomě přejeme.

Takže si pamatujme, že přijímat to, co je, ještě neznamená setrvávat v něčem, co nám už neslouží. Je to jako, když proberete skříň od věcí, které už nenosíte, a přeskládáte kopičky svých svršků v policích tak, aby vám to lépe vyhovovalo vzhledem k ročnímu období a aktuálním módním trendům.

Neznámé je zprvu bezobsažné, může být naplněno čímkoliv, in-formováno, naplněno světlem, proto se zprvu jeví jako temné. Blížící změna s sebou tak nutně přináší úzkost. Zvládnu to? Bojím se selhání, bojím se, že budu odmítnut, souzen, opuštěn... Jako když jsme poprvé měli jet na kole bez koleček, ty kolečka znamenají podporu - v životě pak symbolizují osud, boha, prostě víru, ... ale teď je to na nás, my jsme tím bohem a zůstává nám k dispozici pouze - víra v sebe sama! A ano, je tu úzkost. A pak je tam euforie. I odřená kolena. Krásně odřená kolena. Pátá dimenze života není nic jiného než skutečná dospělost.


Autor článku: Jana Anamel Mráčková 

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě včetně aktivního odkazu na http://poselstviohne.blogspot.cz.


Děkuji za příspěvky

  • Fio banka, platby z ČR: 2100410460/2010
  • Fio banka, platby ze SLOVENSKA: 2100410460/8330 

pátek 21. března 2014

O "schopnosti" meditovat a životním pocitu

Přišla za mnou zoufalá žena zmítaná stresem a sebeodmítáním, byla unavená, ptala se mě, jak meditovat, že jí to nejde. Tak jsem jí položila otázku, zda umí sedět ve své zahradě, pozorovat květiny a poslouchat ptáky. Řekla, že ano. Zeptala jsem se, zda se umí radovat při pohledu na své novorozené vnouče. Řekla, že ano. Odvětila jsem jí, že tedy umí i meditovat. Nevěřila mi, chtěla slyšet návod, který když přesně dodrží, nalezne vnitřní mír. Ale život žádný univerzální návod nemá. Život se žije. Ta krajina, krajina vašeho srdce, do které jste včera v meditaci vstoupili bránou se zámkem času, nemusela nutně být jiná, krásnější, než krajina vašeho dosavadního života, mohla být stejně nádherná, ale váš vnitřní pocit se mohl změnit, odlehčit, stát se radostnějším... a o to ve všech rituálech jde - umět si to prožít a užít, abychom to pak mohli i žít. Jinak jsou všechny meditace světa k ničemu a jsou únikem z reality, kterou vnímáme jako trýznivou.

Naučili jsme se více důvěřovat vnějším instrukcím, než tomu, co říká naše nitro. Taková je vývojová fáze, naštěstí není konečná. Když začínáme více důvěřovat sami sobě, začnou se objevovat i vnější instrukce, které přibližně ladí tomu, co máme uvnitř - my zatím potřebujeme potvrzení od jiné autority než jsme my sami, byť by to měl být přítel, který vás poplácá po zádech a řekne: "Ano, domnívám se, že máš pravdu.". A časem si uvědomíme, že už nedychtíme ani po těchto vnějších odpovědích. Informace zvenku začneme brát jako inspiraci, prostředek seberozvoje, nikoliv nutnost, bez které nejsme schopni se orientovat ve světě - a v tu chvíli přestáváme být těmi vyděšenými rozčepýřenými kuřaty pobíhajícími zmateně po dvoře, protože každý náš krok je vědomý a vychází z vnitřních hodnot.



Autor článku: Jana Anamel Mráčková 

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě včetně aktivního odkazu na http://poselstviohne.blogspot.cz.


Děkuji za příspěvky

  • Fio banka, platby z ČR: 2100410460/2010
  • Fio banka, platby ze SLOVENSKA: 2100410460/8330 

Přechodový rituál a naše společné Zdravím tě, tedy uzdravuji!

Fotka od Renatky na Sedle - Šumava
Jak se cítíte? Ke včerejšímu propojení se vědomě přihlásilo zatím něco přes 20 lidí (přesný počet nemám, seznam jsem spálila při rituálu :) a ještě další hlásí připojení. Mám z toho radost, protože cítím, že naše spojené energie jsou opravdu pro celou skupinu léčivé, sama jsem netušila, kam to vše povede, jen jsem se nechala vést vnitřními podněty.

čtvrtek 20. března 2014

Přechodový rituál jarní rovnodennosti 2014

VEČERNÍ AKTUALIZACE, 21:21 :)

Děkujeme všem za propojení, zítra ráno dodám ještě nějaké informace, jak vy-užít spojené energie (ke kterým se stále můžete připojovat, je to krásnobarevná mlhovina našeho společného zdravícího se "my"), dnes už si jdu užívat postelového království, mýt se nebudu, voním ohněm.


Celý život sním o věčném jaru, mám o něm sny a vize - a vždy to bylo tak nějak vzdálené, nedosažitelné, nostalgické, blažená vzpomínka, možná na budoucnost... a hle - energie jara v mém srdci je stejná jako ta, která nyní přichází poslední dny s rovnodenností za Zem, je podobná vibraci, jíž vibruje Země od svého jádra, skrze půdu, stromy, vše živé, tedy vše. Věčné jaro. Jaro duše. Rozkvět.

pondělí 17. března 2014

Jarní rovnodennost

Poslední dny toho z nás odpadá hodně, je to obrovský energetický modro-zlatý vír, ve kterém se lusknutím prstů ztrácí staré těžké reality jako prchavé bublinky z bublifuku... Může se projevit sny o smrti, konci a těhotenství, zrodu (odchod starého, příchod nového).

Autor článku: Jana Anamel Mráčková 



středa 12. března 2014

Soutěž - ostropestřec a lékořice :)

Dnešní malá soutěž  Ostropestřec mariánský a lékořice. Autor nejlepší "diagnózy", proč si Anamel naordinovala takovou léčivou březnovou kůru si bude moci vybrat námět na jeden z příštích článků. Odpovědi pište na email anamel.web-gmail.com (zítra je spolu s vítězem zveřejním  ). Všem soutěžícím i nesoutěžícím přeji hravý den 

Pozn. Originalitě se meze nekladou, pokud budete alespoň trochu blízko pravdě :)

PS: Někteří z vás možná zaznamenali nárůst bodíků v anamelí peněžence. Zaplavila mě tento měsíc příjemná hojnost, tak se ráda o ní skrze svou tvořivost s vámi podělím - viz záložka Pohyby v anamelí peněžence.


Autor článku: Jana Anamel Mráčková 

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě včetně aktivního odkazu na http://poselstviohne.blogspot.cz.


Děkuji za příspěvky

  • Fio banka, platby z ČR: 2100410460/2010
  • Fio banka, platby ze SLOVENSKA: 2100410460/8330