úterý 9. října 2012

Žena ubila Sílu muže, pak teprve byla pošpiněna

Je ještě jedna hlubší pravda, která by neměla být zapomenuta, a to že historie, která je podávána ve školních lavicích, není zcela přesná.

Kdysi dávno, v dobách, o které neexistují žádné zápisy, žena poznala svou Sílu, která jí byla dána jejím spojením se Zemí, Intuicí a cykličností.

Tuto svou sílu proměnila v moc a nadvládu nad Mužem.

Z milenců a ochránců se stali otroci. Ani jako otcové neměli pro ženu význam. Žena zneužila sexuální energii a koncentrovala ji namísto k tvorbě, k bohapusté destrukci.

A muž v běhu dějin našel jediný způsob, jak toto běsnění zastavit - zrušit posvátnost všeho, čím je Žena.

Žena nyní podvědomě cítí vinu a příkoří, která se dějí, jsou výsledkem její touhy po trestu. Muž podvědomě hraje stejné drama, kde je aktuálně agresorem, a tak jsme v tiché hádce, kde základní premisy nikdy nebyly vysloveny.

Je to dokonalý plán pádů a vzestupů, změn rolí a perspektiv... a nyní jsme zde, abychom to už nechali být, přestali se ptát, jestli byla dříve slepice či vejce, a naučili se žít ve vzájemném respektu.

Ženo, cítíš se možná ublížena, ale pohlédni skrz vlákna svého DNA ještě dále za závoj a nalezni ve svém srdci a ve svém těle způsob, jak znovu nastolit rovnováhu, nejprve v sobě, poté i ve světě kolem.

2 komentáře:

 1. To je asi pravda. Údajne v tých dávnych dobách pravekého matriarchátu boli ženy k mužom hrozne zlé a kruté. A keď potom nastalo obdobie posilnenia mužskej energie, začali muži tie krutosti ženám oplácať:

  http://matriarch.czechian.net/


  No už je najvyšší čas sa pomeriť a začať žiť v láske.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas. Největší potřebu tohoto vyrovnání vidím v partnerském vztahu a ve vztazích matka-syn, otec-dcera. Jsme určitě na dobré cestě...

   Vymazat